Galeria

SKY CLUB i SKY HOTEL


W samym centrum miasta w jednym z najwyższych budynków w Tiranie znajduje się Sky Club. 5-gwiazdkowy hotel, restauracja i kawiarnia, z której obserwować można panoramę Tirany. Budynek jest, jak na warunki albańskiej zabudowy, stosunkowo wysoki: ma dwadzieścia pięter. Na szczyt, gdzie mieści się restauracja wjeżdża zewnętrzna winda, z której wchodzi się do lobby z widokiem na wschodnią stronę Tirany. Wyposażone w klubowe fotele, zadaszone lobby jest świetnym miejscem na kawę lub deser. Dalej jest przejście do restauracji, gdzie możemy wybrać miejsca od dowolnej strony. Idąc jeszcze wyżej wchodzimy na sam szczyt - do kawiarni Panorama. Stoliki rozmieszczone są dookoła baru, tuż przy oknach. Trzeba jednak liczyć się z niespodziankami. Pozostawiona na parapecie okna torebka odjeżdża powoli, w tempie 6 stopni na minutę. Okazuje się, że podłoga jest obrotowa. Siedząc przy stoliku przez godzinę obejrzeć można całą panoramę Tirany.

Widok na panoramę gór, na tle których mieni się kolorami Ishi Bloku, ostre krawędzie piramidy Hodży, i nowe dzielnice Tirany jest wart spędzonego tam czasu.

Kawiarnia serwuje kawę, napoje chłodzące, desery i przekąski. Restauracja proponuje dania kuchni europejskiej i albańskiej min: 

byrek, ciasto pszenne z serem;

grilowane warzywa;

fergese tirane, mięso cielęce ze świeżymi pomidorami ziołami i serem; 

tave elbasani, pieczoną jagnięcinę z jogurtem;

qofte korçe, kuleczki z mięsa cielęcego w sosie pomidorowo cebulowym.

Do tego wina z Kantina Bardha, jednej z najlepszych winiarni albańskich i wiele innych gatunków.

Hotel 5-gwiazdkowy mieści ok. 70 osób w pokojach 1- i 2-osobowych, oraz apartamentach. Ceny i serwis na poziomie europejskim.

Będąc w Sky Clubie pozdrówcie od nas Nevilę Aliu, menedżerkę restauracji i hotelu. 

www.skyhotel-al.com

 

Grzegorz Deręgowski

 

Dlaczego Albania? / Nurkowanie / Noclegi / Dojazd / Cennik / O nas / Galeria / Kontakt

Polska Baza Nurkowa Albania - Saranda